[Wicked Ones] Zielone Trzewia Doliny – snapshoty z kampanii

Oto przedstawiam kolejne „zrzuty” z lochów z kampanii w Wicked Ones. Przedstawiają one kolejne etapy życia i rozbudowy naszych podziemi. Temat lochu to Enclave, w fikcji: wielka wpółmarta rosiczka z dawnej hali biesiadnek, w ruinach zamku.

To, od czego zaczęliśmy, zobaczysz w tej oto notce. Tam też zawarte są detale dotyczące klimatu, wyglądu i atmosfery dungeonu.

Sesja nr 2

Pojawił się Creature Lair (Tier 2) wraz ze wstępnym potworem, wielkim pająkiem.

Ponadto trójka postaci graczy wyposażyła się w swoje grupki minionów:
trójka nieumarłych satyrów-górników.
trójka straszodźwiedziowych zabijaków.
czwórka złowieszczych nietoperzy.

W takim kształcie, Zielone Trzewia Doliny przetrwały pierwszą inwazję poszukiwaczy przygód (Minor Invasion), w składzie:
Halfling Slinger [Tier 0]
Dwarf Defender [Tier 0]
two hirelings ratcathers.

Sesja nr 3

W ramach rajdu na Stoutheart Abbey (tier 2), potworom udało się zdobyć magiczne nasiona (oraz trochę szklanych butli), dzięki czemu Spawning Chamber został aktywowany.

Silna pułapka na Tier 3 (paprotkowe, parzące pnącza) w korytarzu została prawie ukończona. Prawie, bo postęp projektu stanął na 7/8.

Ku uciesze impów oraz minionów, dobudowano Minor Room (tier 1). +1D do następnego Calamity Roll, wszystkie (ocalałe) miniony odzyskują morale.

Sesja nr 4

Konsekwencją Calamity Roll było zawalenie się przejścia (to jasnoszare). Jego naprawa byłaby projektem Tier 2…

Na tej sesji rozegraliśmy podwójny rajd (Setup+Pillaging), aby podnieść tier naszego lochu. Pewna przeprawa byłych poszukiwaczy przygód (Crossings, Tier 1) została zniszczona.

Z tego wynikło pojawienie się kolejnego Creature’s Lair (Tier 1), a także wylosowane Odkrycie: albowiem rzut był Mixed, to jest to „drobna niedogodność”. Z tabelki wylosowałem „Earth Formation”, więc wtedy podjąłem decyzję o wprowadzeniu litej bazaltowo-obsydianowej kolumny , która przeszkadza w kopaniu tej części lochu. Swoją drogą, wyjaśnia, skąd ten skręt w lochu-rosiczce….

Niestety, rozegraliśmy zaledwie cztery sesje. Postanowiliśmy zrezygnować z tej kampanii (trójka graczy męczy się z tym, że gra nie zachęca w ogóle do interakcji między postaciami graczy) i spróbować zagrać w co innego.

Mimo wszystko, wyszedł nam całkiem ciekawy loch. Widać, że tworzenie oraz zarządzanie lochem to właśnie główna mocna strona Wicked Ones.

Ten tekst powstał dzięki wsparciu: Jędrzej ŚmietańskiMichał Laskowski. Dziękuję!

Jedna myśl w temacie “[Wicked Ones] Zielone Trzewia Doliny – snapshoty z kampanii

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s