[Wicked Ones] Zielone Trzewia Doliny – snapshoty z kampanii

Oto przedstawiam kolejne „zrzuty” z lochów z kampanii w Wicked Ones. Przedstawiają one kolejne etapy życia i rozbudowy naszych podziemi. Temat lochu to Enclave, w fikcji: wielka wpółmarta rosiczka z dawnej hali biesiadnek, w ruinach zamku.

To, od czego zaczęliśmy, zobaczysz w tej oto notce. Tam też zawarte są detale dotyczące klimatu, wyglądu i atmosfery dungeonu.

Sesja nr 2

Pojawił się Creature Lair (Tier 2) wraz ze wstępnym potworem, wielkim pająkiem.

Ponadto trójka postaci graczy wyposażyła się w swoje grupki minionów:
trójka nieumarłych satyrów-górników.
trójka straszodźwiedziowych zabijaków.
czwórka złowieszczych nietoperzy.

W takim kształcie, Zielone Trzewia Doliny przetrwały pierwszą inwazję poszukiwaczy przygód (Minor Invasion), w składzie:
Halfling Slinger [Tier 0]
Dwarf Defender [Tier 0]
two hirelings ratcathers.

Sesja nr 3

W ramach rajdu na Stoutheart Abbey (tier 2), potworom udało się zdobyć magiczne nasiona (oraz trochę szklanych butli), dzięki czemu Spawning Chamber został aktywowany.

Silna pułapka na Tier 3 (paprotkowe, parzące pnącza) w korytarzu została prawie ukończona. Prawie, bo postęp projektu stanął na 7/8.

Ku uciesze impów oraz minionów, dobudowano Minor Room (tier 1). +1D do następnego Calamity Roll, wszystkie (ocalałe) miniony odzyskują morale.

Sesja nr 4

Konsekwencją Calamity Roll było zawalenie się przejścia (to jasnoszare). Jego naprawa byłaby projektem Tier 2…

Na tej sesji rozegraliśmy podwójny rajd (Setup+Pillaging), aby podnieść tier naszego lochu. Pewna przeprawa byłych poszukiwaczy przygód (Crossings, Tier 1) została zniszczona.

Z tego wynikło pojawienie się kolejnego Creature’s Lair (Tier 1), a także wylosowane Odkrycie: albowiem rzut był Mixed, to jest to „drobna niedogodność”. Z tabelki wylosowałem „Earth Formation”, więc wtedy podjąłem decyzję o wprowadzeniu litej bazaltowo-obsydianowej kolumny , która przeszkadza w kopaniu tej części lochu. Swoją drogą, wyjaśnia, skąd ten skręt w lochu-rosiczce….

Niestety, rozegraliśmy zaledwie cztery sesje. Postanowiliśmy zrezygnować z tej kampanii (trójka graczy męczy się z tym, że gra nie zachęca w ogóle do interakcji między postaciami graczy) i spróbować zagrać w co innego.

Mimo wszystko, wyszedł nam całkiem ciekawy loch. Widać, że tworzenie oraz zarządzanie lochem to właśnie główna mocna strona Wicked Ones.

Ten tekst powstał dzięki wsparciu: Jędrzej ŚmietańskiMichał Laskowski. Dziękuję!

Autor: Mansfeld

Gram w tabletop RPG od kilkunastu lat, bloguję od 2010 roku. Napisałem parę artykułów na Poltergeist, popełniłem ze dwie miniatury fabularne oraz jakiś dodatek fanowski do Dungeon World. Ważne to tak bardzo, jak łzy podczas deszczu.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s